Lyofilizované broskyne (sušené mrazom) 1 kg

Na sklade: 
Na objednávku (2-5 dní)
50,00 €

Lyofilizované ovocie (sušené mrazom) si zachováva okolo 90 % pôvodných charakteristík (tvar, farbu, vôňu a hlavne najvyšší možný podiel vitamínov a všetkých minerálov). Na 100g lyofilizovaného ovocia pripadá cca 1 kg čerstvého ovocia.

Broskyne obsahujú okolo 80 % vody, 6 až 15 % sacharidov, aminokyseliny, vitamín C, vitamíny skupiny B, betakarotén, kyselinu listovú, vápnik, horčík, sodík, zinok, fosfor, draslík a železo. Žltá, oranžová a červená farba broskýň naznačuje vysoký obsah karoténov. Karótény majú významnú ochrannú funkciu aj v ľudskom organizme.

V ľudovom liečiteľstve sa používajú broskyne proti kašľu, uvoľňujú zápchu a pomáhajú pri astme. Vďaka ich zloženiu (vitamínom a minerálom) sa im prisudzujú aj upokojujúce účinky. Vysoký obsah niacínu v kombinácii s horčíkom, selénom a zinkom zlepšuje náladu a odstraňuje pocity strachu či nervozity.

Broskyne upevňujú väzivové tkanivá a cievy, srdce a krvný obeh. Majú odvodňujúce účinky, pomáhajú redukovať hmotnosť a ustáľujú hladinu cukru v krvi. Podporujú vylučovanie tráviacich štiav, urýchľujú prechod potravy črevami a odstraňujú zápchu.

Kategória produktu: